GÖKTÜRK KILICI
SEPETİM

Keskin - Geleneksel Bala(Çocuk) Yayı

Keskin - Geleneksel Bala(Çocuk) Yayı
0,00TL
  • Ürün Kodu:: KSKN BLCCK YY-OYK 789

Mevcut Seçenekler:

KESKİN BALA ÇOCUK YAYI

BALA, Türkiye’de geleneksel okçuluğa yeni başlayanlar tarafından en çok tercih edilen hibrit bir yaydır. Üretime başlandığından bu yana 100 ün üzerinde okul, Dernek ve kulüp tarafından tercih edilmiştir. Bala yayları Keskin Yayları’na özel olarak üretilen en üst kalite sentetik malzemeler ile üretilmektedir.
Yayın karın kısmı (atıcıya bakan kısmı) Keskin Yayları için üretilen özel bir sentetik cam elyaf bazlı malzemeden imal edilirken yayın sırt kısmı (hedefe bakan kısmı) fiber glass plaka ile lamine edilmiştir. Cam elyaf bazlı malzeme neredeyse kırılması imkansız olan bir malzeme olduğundan yaya sağlamlık katarken bu malzemeye lamine edilen fiber yayın hızlanmasını ve dengeli olmasını sağlamıştır. Keskin Bala sentetik ve fiber malzemenin laminasyonundan oluşan gerçek bir hibrit yay olup bu şekilde bir yay dünyada ilk olarak Keskin Yayları tarafından imal edilmiştir. Böylece piyasada satılan diğer sentetik yaylar kadar sağlam fakat onlardan daha hızlı, titreşim sorunu olmayan ve dengeli bir yay ortaya çıkmıştır. Keskin Bala her hava koşulunda rahatlıkla kullanılabilir. Yayın kabza ve kasan kısmı dışbudak ya da akça gibi görece sert bir ağaçtan imal edilmiştir.   Çekişi rahattır, dengelidir.
Özel bir tasarıma sahip olup yay yasılı iken estetik görünümlü tarihi tekne kurama sahiptir. Yay tersine doğru bükülerek özel teknikler ile kurulmaktadır.
Keskin Bala, her hava koşulunda kullanılabilecek malzemeler ile üretilmiş olup kırılmalara dayanıklı uzun ömürlü bir yaydır. Yayın yapımında kullanılan materyaller nedeni ile kullanıcı hatalarını da tolere edebilecek kapasitededir. Bu nedenle bilhassa yeni başlayanların ilk tercihi olmaktadır. Mevcut durumda iki farklı boyda Bala yayı üretilmekte olup uzun Bala en uzun çekişli kemankeşlerin dahi kullanabileceği ölçüde yaklaşık 80 cm ye kadar rahatça çekilebilmektedir.
Kısa ve Uzun Tip olmak üzere 2 Modeli mevcuttur.
Uzun Boy:Toplam Uzunluk:
128 cm (50,4″)
Kısa Boy: Toplam Uzunluk:
113 cm (44,5″)
Yorum Yap
Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi